Blatnjavi bod

Novi kiks. Novo razočarenje. Iako Velež prije ove utakmice nije bio favorit, u ovoj utakmici nikako nije smio prosuti bodove. Naša ekipa je do 96. minute imala minimalno vodstvo te tri boda u džepu. Tri boda koja bi mnogo značila za oporavak od krize koja je trenutno zadesila Velež. Međutim, ponovno očajna reakcija odbrane koju rezervista Zličić koristi te na Tušnju ostavlja zlata vrijedan bod za danas blijedu Slobodu.

Nakon tmurnog i napornog ponedjeljka, svi navijači Veleža su čekali 18:00, kako bi na terenu ponovno pogledali svoje ljubimce. Nakon brojnih turbulencija u klubu, ostavke Dudića, pa ponovnog vraćanja na poziciju trenera, navijači su bili željni dobre igre i bodova. Nažalost, to danas nije viđeno, najviše zbog neuslovnog terena koji je bio u očajnom stanju zbog obilnih padavina. Teško je bilo očekivati impresivnu predstavu, ali bodovima smo se svi imali pravo nadati.

Feđa Dudić je meč započeo u formaciji 4-2-3-1, sa Ovčinom i Salčinom na bekovima te Zajmovićem na poziciji centarfora. Utakmica je otvorena sporo, uz dosta prekida te sjeckanja igre. Prvu ozbiljnu priliku vidjeli smo u 10. minuti, kada je Fedor Predragović šutirao s distance, ali na svu sreću njegov udarac završava iznad gola Veleža.

Nedugo zatim, vidjeli smo i prvi karton. Samir Radovac je nesmotreno startovao te se glavni arbitar Frano Jelić lako uhvatio džep te pokazao prvi žuti karton na utakmici. Međutim, igrači i navijači Veleža su vrlo brzo zaboravili taj karton, jer je u 15. minuti “pao” prvi gol na utakmici, a strijelac je bio Brandao de Souza.  Haris Ovčina se fantastično ubacio po desnoj strani te uputio odličan pas ka brazilskom ofanzivcu, koji je rutinski, s nekih 10 metara, matirao golmana Semira Bukvića te donio prednost našoj ekipi.

Nakon gola Veleža, uslijedile su minute u kojima je glavnu ulogu preuzeo Jelić. Arbitar iz Širokog Brijega je vrlo lako pokazivao kartone igračima našeg tima, a naredni koji je “požutio” u redovima Veleža bio je temperamentni Dino Hasanović. Također, nakon jednog očiglednog faula kojeg Jelić nije dosudio, trener Feđa Dudić je pobijesnio pa je zbog svoje reakcije i on dobio žuti karton. Nakon varnica prouzrokovanih suđenjem, do kraja poluvremena nismo vidjeli mnogo prilika te je Velež na odmor uspio otići uz minimalnu prednost.

Drugo poluvrijeme počelo je uz nekoliko izmjena. Feđa Dudić se odlučio u svlačionici ostaviti mladog Armana Džankovića, dok je novi igrač na terenu bio Demir Peco. Drugi dio utakmice bio je relativno miran, a do 75. minute utakmice nismo vidjeli niti jednu ozbiljniju priliku. Tada je probao Obren Cvijanović, ali lopta odlazi pored gola Bukvića.

Do sudijske nadoknade smo vidjeli svega nekoliko žutih kartona te varnica između igrača oba tima. A onda, ukazao se Miloš Zličić. Mladi igrač Slobode je nakon odbrane Bogdanovića te odbijene lopte odlično iskoristio konfuziju nastalu u zadnjoj liniji Veleža te duboko u sudijskoj nadoknadi pogodio mrežu Veleža. Šok i nevjerica u taboru jedne ekipe, a gromoglasno slavlje u taboru druge. Ponovila se utakmica iz aprila ove godine, kada je Velež na Koševu isto ostao “kratkih rukava”, a tada je protivnik bio Olimpik.

Nakon što su se utisci malo slegli, možemo zaključiti da Velež ima za čim žaliti. Izabranici Feđe Dudića su imali tri boda u džepu na vrlo teškom gostovanju, ali su ih nekim čudom u sudijskom nadoknadi izgubili. Ta tri boda bi mnogo značila Veležu u borbi koja im predstoji u Premijer ligi, ali će se naša ekipa iz tmurne i kišne Tuzle vratiti s “mršavim” remijem.